Mahašivaratri nozīme

Lord-Shiva-2.jpgMahašivaratri ir diena kad Šiva Tatva sasniedz zemi. Apziņa, aura , ēteriskā pasaule, kura parasti ir desmit collas virs materiālās pamatnes, pieskaras zemes elementam šajā dienā.

Tās ir  materiālā un garīgā laulības. Tas protams ir svētki.

Šiva ir dvēsele – nav atšķirības starp dvēseli un Šivu.

Jūsu patiesā daba ir Šiva. Šiva ir miers, bezgalība, skaistums, nedualitāte.

Šivaratri nozīmē patvērumā gūšana mūsu pašu garā (Šiva). Tā ir diena, kad mēs svinām dvēseli jeb garu (Šiva Tatva) sevī.

Ratri (tulkojumā no sanskrita “nakts”) ir tas, kas dod atpūtu un mieru.  Mums ir nepieciešams trīs veidu miers:

- Materiālais miers

- Garīgais (mentālais) miers

- Dvēseles miers

Ja ap Jums ir kādi trucējumi, tad nevarat būt mierīgs. Jums ir nepieciešams miers vidē, kurā dzīvojat. Jums ir nepieciešams miers ķermenī un prātā, kā arī dvēselē.

Jūs varat atrasties mierīgā atmosfērā, Jums var būt laba veselība, jums zināmā mērā var būt mierīgs prāts, bet ja dvēsele ir nemierīga, nekas nevar sniegt Jums komfortu. Miers ir būtisks visos līmeņos. Tikai tad, ja ir visu trīs veidu miers, miers ir pilnīgs. Bez kāda no tiem, parējie ir nepilnīgi. Šivaratri sniedz patvērumu dievišķajā apziņā, kas nes mieru un mierinājumu visos apziņas līmeņos.

Atpūta Šiva Tatvā ir Šivaratri. Kad prāts, intelekts un ego atpūšas dievišķajā, tad tā ir patiesa atpūta, visdziļāka atpūta – pilnīgs miers. Tas ir iemesls kapēc cilvēkiem ir ļoti lietderīgi meditēt šajā dienā.

Dievišķais pieņem Jūs tādus kādi Jūs esat. Ja Jums šķiet, ka esat kāds ērkšķis, vienalga, Jūs tiekat pieņemts. Ja Jūs esat kā lapa – Jūs tiekat pieņemts. Ja Jūs esat kā auglis vai vai zieds – Jūs tiekat pieņemts. Neskatoties kas Jūs esat, kādu attīstības līmeni esat sasniedzis, dievišķais Jūs pieņem; un tā ir patiesība, un tas ir skaistums. Šiva var tikt uzrunāts vienlaicīgi  ar labvēlību, patiesību, skaistumu –  šie trīs ir nedalāmi.

Šivaratri laikā mēs svinām kā daba priecājas par labsirdību, patiesību un skaistumu.

 

Izmantoti materiāli no www.artofliving.org

OM NAMAH SHIVAYA

 

SHIVOHAM SHIVOHAM

 

SHIVA TANDAVA STOTRA