4 veidi, kā skatīties uz aizvainojumiem

Ikviens aizvainojums ir Tava spēka pārbaude

Šri Šri Ravi Šankars

 

aizvainojums.jpg1. Tie, kuri Tevi aizvainoja, paši izjūt sāpes. Viņiem ir emocionālas brūces, viņi ir nelaimīgi un izjūt ciešanas. Cilvēki var dalīties tikai tajā, kas viņiem pašiem ir. Nevar dalīties ar to, kā Tev nav. Cilvēki ir aizvainoti un dalās šajā aizvainojumā ar Tevi.

Šie cilvēki Tev uzspiež savas sāpes vai aizvainojumu, un Tu domā, ka viņi to dara ar nodomu. Bet tas notiek tāpēc, ka viņi sevī neizjūt laimi. Viņi nejūt prieku, viņi nejūt mieru. Viņi piedzīvo garīgas sāpes un ar tām dalās. Tāpēc viņi Tevi aizvaino.

Kas vajadzīgs ievainotam cilvēkam? Līdzjūtība. Tāpēc izjūt līdzjūtību pret tiem, kas Tev sagādā sāpes, jo šie cilvēki ir aizvainoti un paši cieš.

2. Tie, kas aizvaino, ir tumsoņas, dzīvo neziņā. Viņiem nav plaša dzīves redzējuma. Viņi nezina sevi un nezina, ko paši dara. Viņi ir tumsonīgi un augstprātīgi. Tu vari tikai izjust nožēlu par viņiem un cerēt, ka kādu dienu tie kļūs gudrāki. Viņi neapzinās, ka viņu rīcība sāpina citus, un Tu vari tikai novēlēt, lai viņi kļūst iejūtīgāki.

3. Tā ir tikai karma. Tev bija jāizjūt šis aizvainojums. Ja ne šī persona, tad kāda cita Tev to nodarīs. Iespējams, ka pats agrāk kādam nodarīji sāpes, tāpēc tagad Visums to  atdod. Ja Tu zini, ka tas vienkārši ir saistīts ar karmu, esi mierīgs un līdzsvarots.

4. Aizvainojums ir noticis, lai padarītu Tevi stiprāku. Visums Tev to atnes, lai padarītu Tevi stipru, lai Tu apzinātos sevī spēku.

Ja būvē pandalu (telts no auduma un bambusa nūjām), pēc tam, kad centrālais stabs ir novietots vajadzīgajā vietā, to krata, lai redzētu, vai tas ir pietiekami stingrs. Tas pats ir ar aizvainojumu – tas atnāk, lai Tu pats redzētu cik esi stabils, mierīgs, vai zināšanas izmanto savā dzīvē.

Ikviens aizvainojums mēģina Tevi satricināt, lai redzētu, vai esi stiprs vai nē. Tas pārbauda Tavu spēku. Aizvainojums nāk, lai Tevi padarītu stiprāku. Ja Tu domā, ka gudrs cilvēks Tevi aizskar, tad esi pateicīgs, jo tam ir kāds mērķis. Gudrie vēlas, lai Tu būtu stiprs.

Ja māte vai tēvs Tevi rāj, viņi nedara to ar sliktiem nodomiem. Tu nevari teikt: “Ak, mans tēvs mani aizvainoja! Mana māte mani aizvainoja! ”

Tavi vecāki Tevi neaizvaino. Viņi rīkojas rūpējoties par Tevi. Viņi varbūt reizēm kaut ko dara izejot no savas ierobežotās pasaules izpratnes, bet vienmēr ar mīlestību pret Tevi. Viņi vēlas lai Tu kļūtu stiprāks, zinošāks.

 

Izmantoti materiāli no Šri Šri Ravi Šankars lekcijām