Par bailēm un mīlestību, garīgā ceļa būtību

Nav neviena dieva, kurš sēdētu un jūs sodītu. Koncepcija, ka mīlestība ir Dievs, un 134.jpgDievs ir mīlestība, ir tas, uz ko ir jākoncentrējas, nevis jārada bailes no sodiem, ka Dievs sūtīs tevi uz elli. Šāda bailes ir kaitīgas. Iespējams, ka bailes agrākos laikos kalpoja mērķim disciplinēt cilvēkus. Bet, izņemot kā disciplīnu, no bailēm nav cita reāla labuma. Tā var disciplinēt, var vairot piesardzību, bet, ja ir pārāk daudz piesardzības, var rasties paranoja. Piemēram. „Uzmanību, elektrība! Esiet uzmanīgi, briesmas!” Tu iesēdies automašīnā un tur uzraksts –“Gaisa spilvens var jūs nogalināt. ” Jūs vienkārši iekapjat automašīnā, un pirmā lieta, kas nāk  prātā, ir brīdinājums - Uzmanību! Viņa var, nogalināt! Mēs mirsim!. Ikdienā tu par to neuztraucies, bet ikviens, kurš pirmo reizi iekāpj automašīnā, to izlasa un  tas var izvest šos cilvēkus no līdzsvara. Jā, tā rīkojās pagātnē. Visas reliģijas runāja par nopelniem un grēku, par debesīm un elli. Iespējams, ka tajās dienās tas kalpoja kādam mērķim sociālās disciplīna vārdā, bet man šķiet, ka šodien, jo īpaši meklētājam, kurš vēlas iet garīgo ceļu un uzzināt vairāk par patiesību, tas viss ir jāsasien mezglā un jānoliek malā, pat neņemot vērā saturu. Jūs zināt, Indijā, Āfrikā un citās līdzīgās vietas ir cilvēki, kuri sēj sekojošas bailes: “Ak, tu nodarbojies ar jogu.  Tas viss ir no nelabā!” Mans Dievs, tad kāpēc jebkurš pagātnes, tagadnes un nākotnes pravietis cenšas atvērt tavu sirdi un iedvesmot tevi, savienojot tevi ar bezgalīgo? Bet cilvēki producē bailes no meditācijas, jogas.  Viņi vienkārši nezina, tas arī viss. Viņi nav  informēti. Patiesība vai zināšanas ir tas, kas eksistē. Tā ir ne tikai informācija, bet arī pašapzināšanās, iekšēja modrība – tās arī ir zināšanas.

Jēzus ir mācījies Indijā. Ir taisnība, ka viņš tur vēlāk atgriezās. Bet kaut kā šīs zināšanas bija paslēptas. Arī laiks nospēlēja savu lomu. Jūs zināt, ka grāmatas tika sarakstītas daudzus gadus pēc tam, kad tās tika nodotas ar vārdiem. Tas pats ir arī ar pravieti Muhamedu. Grāmatas tika rakstītas nevis viņa laikā, bet pēc tam, kad viņš atstāja šo pasauli. 600-700-400 gadus vēlāk. Es arī dzirdēju, ka daudzi evaņģēliji tika sarakstīti daudz vēlāk, un pēc tam cilvēki sāka paši kaut ko pievienot. Tas pats sakāms arī par Mahabharātu. Mahabharatā sākotnēji bija tikai aptuveni 25 000 pantu, un tagad ir gandrīz 100 000. Tātad,  vēlāk ir daudz kas pievienots. Bet neatkarīgi no tā kas tas ir, vienkārši uztveriet būtību.

Būtība ir izplatīt mīlestību.

Vienkārši esi mīlestība, apzinoties, ka tu jau esi mīlestība. Nav nepieciešams kaut kur doties, lai vairotu mīlestību - tas notiek automātiski. Zieds nepieliek pūles, lai izplatītu skaistumu. Pats ziedēšanas fakts ir skaistums. Tāpat nav nepieciešams speciāli dot mīlestību cilvēkiem, vienkārši esi brīvs no stresa un tumsonības, brīvs no aizspriedumiem. Tu nevari neizstarot mīlestību. Mīlestība ir tavs dabisks stāvoklis..

Dec.2018, Šrī Šrī Ravi Šankars, Bone, ASV